Samochody francuskich marek, takie jak Renault czy Peugeota, są chętnie wybierane przez polskich kierowców. Samochód z Francji to także gwarancja świetnej jakości oraz niezawodności. Szukając francuskiego samochodu, czy przymierzając się do kupna samochodu od Francuza, warto znać kilka istotnych faktów.

Gdzie znaleźć dobry samochód z Francji?

Kupno samochodu z Francji może zająć nam nieco czasu – poszukiwania możemy prowadzić na własną rękę lub też zlecić to zaufanemu komisowi samochodowemu. Dobrym pomysłem może być przeglądanie francuskich portali aukcyjnych – francuzi chętnie wybierają ten sposób sprzedaży własnego pojazdu. Ze względu na status społeczny Francuzi wymieniają samochody względnie często, co daje możliwość znalezienia pojazdu o niskim przebiegu i w świetnym stanie technicznym. Aby zweryfikować historię danego pojazdu konieczny będzie jego VIN, numer rejestracyjny oraz miejsce pierwszej rejestracji.

Czy trudno jest sprowadzić samochód z Francji? Wiąże się to z kilkoma formalnościami, których dopełnienie jest niezbędne! Podstawą jest sporządzenie umowy kupna-sprzedaży, i to w dwóch językach. Pojawia się więc koszt wizyty u tłumacza. Kupując samochód z Francji, jego właściciel musi pojazd wyrejestrować, a my musimy zadbać o zdobycie tablic tymczasowych, które pozwolą nam na wyjazd z kraju.

Samochód z Francji – pamiętaj o badaniach technicznych!

Aby móc bezpiecznie przetransportować francuski samochód z Francji do Polski, konieczne będzie zarówno ubezpieczenie OC, jak i badania techniczne. Istotne są także winiety, które pozwolą nam na poruszanie się po drogach szybkiego ruchu w drodze powrotnej. Po przyjeździe do Polski konieczne jest dopełnienie formalności w polskim urzędzie komunikacji: zarejestrowanie samochodu, opłacenie podatku akcyzowego, zdobycie tablic rejestracyjnych.

Author

Comments are closed.