Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych elementów eksploatacyjnych samochodu. To on zapewnia odpowiednie tarcia i chłodzenie elementów jednostki napędowej i wpływa na ich prawidłową kondycję oraz kulturę pracy. Kierowcy często bagatelizują jego znaczenie i wymieniają na nowy preparat po znacznie dłuższym okresie niż zaleca producent. Z czasem może mieć to poważny wpływ na kondycję silnika i konieczny będzie kosztowny remont w profesjonalnym warsztacie. Dowiedz się więcej o olejach silnikowych i wybierz tylko oryginalne preparaty na DbamToMam.pl!

Zaufaj ekspertom z dziedziny motoryzacji. Sklep DbamToMam.pl pomoże zadbać o Twój silnik

Gdy zbliża się czas wymiany oleju silnikowego, warto podsumować sobie efekty jego pracy. Kierowcy często zauważają, że po zalaniu komory silnika konkretnego preparatu, jego praca jest cichsza a zużycie paliwa zmalało. Producenci chcąc reklamować olej silnikowy często przedstawiają jego zalety. Najlepszym rozwiązaniem byłby wybór oleju silnikowego dostosowanego do warunków, w jakich używane jest auto. Na przykład w Polsce sprawdzą się najlepiej oleje wielosezonowe 5W40 (https://dbamtomam.pl/259-olej-5w40), które zachowuja swoją lepkość przy mrozach i letnich upałach. Innowacyjna technologia powoduje, że silnik zabezpieczony jest przed uszkodzeniami w naprawdę trudnych warunkach. 

Oleje silnikowe – od 0W16 do 15W50

Na https://dbamtomam.pl/264-oleje-silnikowe w ofercie znajduje się ponad setka preparatów od znanych producentów, m.in. Elf, Motul, Millers i Mihel. Specjalny filtr pozwoli Ci na szybkie znalezienie produktu ze względu na jego klasyfikację jakościową, specyfikację producenta, klasę lepkości czy typ oleju. Ceny olejów silnikowych oscylują między 80 a 300 zł. Jednak najlepsze osiągi zapewnią preparaty tylko wysokiej jakości. Cena ta w przyszłości przekłada się na lepszą pracę i kondycję całego samochodu. Nie zastanawiaj się dłużej i wybierz najwłaściwszy olej do Twojego pojazdu na DbamToMam.pl!

 

Author

Comments are closed.