Korzystanie z autostrad jest niezwykle wygodne dla użytkowników takich dróg. Trasy szybkiego ruchu umożliwiają szybkie, sprawne i bezpieczne pokonywanie dalszych dystansów. Należy mieć na uwadze to, że nawet najlepiej zadbany samochód wiąże się z możliwością pojawienia się nagłej awarii. Dodatkowo do unieruchomienia samochodu na autostradzie może dojść w wyniku braku paliwa.

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to powiedzenie dotyczy nie tylko ludzkiego zdrowia, ale również ewentualnych problemów z samochodem. Istotne jest więc tankowanie stosownej ilości paliwa. Ponadto na autostradach co kilkadziesiąt kilometrów rozmieszczone są stacje paliw. Czasem jednak roztargnienie kierowców albo awarie (np. przewodów paliwowych) prowadzą do nagłej utraty paliwa.

  • Profesjonalna pomoc na wypadek braku paliwa na autostradzie

Panika nie jest wskazana w przypadku nagłego braku paliwa na autostradzie. Jeśli jest to możliwe, powinno się zjechać na pas awaryjny. Po zatrzymaniu pojazdu należy uruchomić światła awaryjne i umieścić trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 metrów za autem. Po zabezpieczeniu pojazdu można wezwać pomoc drogową. Firmy działające w całej Polsce (w tym również przy wszystkich autostradach) można znaleźć szybko i łatwo dzięki serwisowi PomocDrogowa.info. Ich wsparcie związane z paliwem jest szerokie i praktyczne.

  • Jakie formy pomocy oferują porządne firmy?

Czasami do braku paliwa może dojść nie tylko w wyniku zaniedbania ze strony kierowcy. Istnieją różne awarie powodujące problemy z paliwem (np. uszkodzenie przewodów paliwowych wywołujące wyciek lub awaria sondy lambda, która powoduje nadmierne spalanie). Niezależnie od przyczyny problemu, rozsądnym wyjściem z takiej sytuacji jest wezwanie pomocy drogowej.

Wyspecjalizowane pomoce drogowe oferują swoim klientom dojazd w wyznaczone miejsca razem z potrzebnym paliwem. Jeśli przyczyną problemu jest awaria, wówczas takie firmy starają się usunąć usterkę w terenie. Poważniejsze awarie wiążą się z holowaniem samochodu do serwisu stacjonarnego. Dzięki stronie PomocDrogowa.info można również szukać serwisów mobilnych, które są w stanie poradzić sobie z nawet poważnymi awariami na trasie, również w miejscach bez zasilania elektrycznego.

  • Inne formy pomocy powiązane z paliwem

Firmy zajmujące się pomocą drogową likwidują usterki układu paliwowego oraz holują pojazdy do stacjonarnych serwisów albo po prostu dowożą paliwo. Dodatkowo wiele takich firm zajmuje się holowaniem aut do specjalnych serwisów, które odpompują nieprawidłowo zatankowane paliwo lub same zajmują się takimi działaniami z zakresu oczyszczania zbiorników. Warto więc wcześniej zapoznać się z zakresem usług danego przedsiębiorstwa.

Author

Comments are closed.