Remont jezdni, szczególnie na ruchliwym odcinku, wiąże się z dużymi niedogodnościami – objazdami, zwężonymi pasami czy przekierowaniem na sąsiedni pas. Kierowcy muszą mieć oczy dookoła głowy. Niedostosowanie się do nowych wytycznych może mieć poważne konsekwencje. Aby zasady nowej organizacji ruchu były klarowne, pracownicy firmy prowadzącej prace muszą starannie zabezpieczyć i oznaczyć teren przy pomocy znaków poziomych i urządzeń BRD. Zgodnie z przepisami, tablice, pachołki, znaki i tymczasowa sygnalizacja muszą być odpowiednio zamontowane na drodze. Do ustabilizowania znaków służy podstawa drogowa Nicrobase.
Podstawa drogowa Nicrobase dla większego bezpieczeństwa
Na barkach przedstawicieli firm zajmujących się przebudowami czy konserwacją nawierzchni oraz zarządców dróg spoczywa obowiązek odpowiedniego oznaczenia jezdni. Aby zapewnić płynność ruchu, nie wystarczy umieszczenie znaków, tablic, pachołków, słupków, lamp ostrzegawczych na drodze i wokół niej. Aby elementy dobrze spełniały swoje zadanie, były czytelne i funkcjonalne w każdych warunkach, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Podstawa drogowa Nicrobase jest praktyczną alternatywą dla prowizorycznych obciążeń. Solidne bazy dostępne są w dwóch wariantach różniących się wymiarami i wagą. Każdy produkt z tej serii wyposażony jest w uniwersalne otwory montażowe. W bazie można umieścić niemal każdy znak, tablicę, reklamę, barierę i zaporę.
Płaskie bazy ściśle przylegają do podłoża. Zapobiegają niekontrolowanej zmianie położenia znaków. Do ich produkcji wykorzystano PCV – tworzywo sztuczne o wyjątkowej odporności na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Baza zachowuje swoją formę pomimo długotrwałego kontaktu z wodą, promieniowaniem UV i mrozem. Nie pęknie, jeśli najedzie na nią pojazd. Ich przemyślana konstrukcja umożliwia łączenie je w duże platformy.
Zastosowanie baz
Podstawy Nicrobase stosowane są jako elementy oznakowania pionowego przy czasowej lub stałej organizacji ruchu drogowego. Wykorzystywane są między innymi do:
- wygradzania wzdłuż jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu;
- oznakowania zwężonego pasa ruchu;
- zabezpieczania pobocza, na którym prowadzone są prace;
- rozdzielania pasów;
- zabezpieczania przestrzeni eventowych i placów budowy.
Comments are closed.