Wielkie domy z betonu to najczęściej domy ze ścian prefabrykowanych.

Prefabrykowane ściany z betonu wykorzystywane są dzisiaj do budowy nie tylko domów jednorodzinnych, ale także galerii handlowych, biurowców, hal produkcyjnych, budownictwa wielorodzinnego oraz innych budowli.

Prefabrykaty pomagają przyspieszyć daną budowę. Wykorzystując je nie ma mowy i przestojach.

Czym są prefabrykowane ściany betonowe?

Można śmiało powiedzieć, że jest to budowlany fenomen. Prefabrykowane ściany betonowe to wielkie elementy wykonane z popularnego materiału budowlanego, które posiadają otwory okienne i drzwiowe. Montowane są szybko, stosowane są przy budowie, na ich oparciu, tylko prace suche, nie ma żadnych przestoi w budowie, ani żadnych problemów.

Prefabrykaty przyjeżdżają na plac budowy, gdzie są składane i montowane. Plac budowy pozostaje więc czysty i nie jest składowiskiem materiałów budowlanych, które trzeba pilnować przez cały okres budowy.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wielkie betonowe ściany z otworami na drzwi i okna zastępują ścianę budynku, którą w normalnych warunkach budowano by przez bardzo długi okres. Wykorzystanie ich sprawia, że budowa nie trwa długo. Oszczędza się więc i czas pracowników budowlanych, czas inwestora i jego pieniądze.

Budynek na bazie prefabrykowanych ścian betonowych może być wzniesiony w dwa, trzy tygodnie i co najważniejsze jest on do razu wykończony wewnątrz. Ściany prefabrykowane mają zainstalowane wszelkie instalacje oraz są odpowiednio zaizolowane, a niektóre są nawet otynkowane.

Czy jest to trwałe?

Prefabrykowane ściany betonowe łączone są ze sobą specjalnymi kotwami i uchwytami. Budowa takiego domu przypomina budowę domu z klocków. Na plac budowy przywożone są kompletne jego elementy, które są dokładnie składane i łączone.Cała konstrukcja jest trwała i mocna. Ściany takie produkowane są według określonych projektów. Mają różną wytrzymałość, rozpiętość i wielkość. Ściany zewnętrzne są grube, a ściany działowe, wewnętrzne są cienkie.

Konstrukcja domu ma zagwarantowany wariant bardzo dużej wytrzymałości. Dom jest mocny i w zasadzie nic go nie różni od domu wybudowanego metodą tradycyjną. Wielką zaletą jest fakt, że przy użyciu prefabrykatów czas budowy znacznie się skraca. Wadą jest dowóz z fabryki na miejsce budowy wielkogabarytowych ścian, oraz ich montaż na miejscu, przy użyciu sprzętu ciężkiego. Jeśli chodzi o eksploatację, tak wybudowanego, domu to nie ma tutaj również żadnych różnic.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/pl/oferta/budownictwo-przemyslowe/prefabrykowane-sciany-betonowe-i-podwaliny.

Author

Comments are closed.