Drukarki są dziś urządzeniami niezbędnymi, zarówno w domu, jak i w biurze. Najpopularniejszy ich typem są te atramentowe, które posiadają wiele zalet, do których należy doskonałej jakości druk. Wiele osób, zamiast kupić oryginalny tusz HP, kupuje zmienniki. Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Oryginalny tusz HP – bezpieczeństwo i najwyższa jakość

Portfolio tuszów formy HP jest niezwykle pokaźne. Dzieje się tak dlatego, że producent wyprodukował już niezliczoną liczbę urządzeń, z których niemal każde posiada inne parametry. Dany tusz powinien być całkowicie kompatybilny z danym urządzeniem, stąd tusze HP występują w olbrzymiej różnorodności.

Użycie oryginalnych tuszów gwarantuje więc najwyższą jakość wydruku, lecz przede wszystkim zapewnia też bezpieczeństwo. To dlatego tak wiele producentów blokuje na swoich urządzeniach możliwość użytkowania innych modeli tuszy, montując czipy, przez które każdy inny tusz będzie bezużyteczny.

Zamienniki – czy posiadają zalety?

Zamienniki są przede wszystkim o wiele tańsze niż oryginalny tusz HP, dlatego też cieszą się wielką popularnością. Mało osób jest bowiem skłonnych zapłacić za tusze więcej, niż zapłacili za urządzenie, a bardzo wysoka ceny tuszy HP to nie rzadkość. Szczególnie widoczna jest ona w przypadku zakupu taniego urządzenia, gdzie po wyczerpaniu się tuszy trzeba o wiele więcej zapłacić za nowy ich zestaw, niż zapłaciło się za daną drukarkę.

W przypadku zamienników zdarza się, że ich cena wynosi zaledwie ułamek oryginalnych tuszy, dlatego też kupuje je większość osób. Takie postępowanie wiąże się jednak z wieloma kompromisami. W najgorszym przypadku urządzenie może zostać zupełnie zniszczone przez nieoryginalny produkt, a w innych przypadkach jakość druku nie będzie tak dobra, jak przy użyciu oryginału.

Wielu producentów blokuje możliwość używania zamienników, a nawet jeżeli jest to możliwe, w przypadku awarii traci się gwarancję na urządzenie, dlatego też takich produktów powinny używać przede wszystkim osoby, u których okres ochrony gwarancyjnej danej drukarki już się skończył. Zdarzają się jednak zamienniki wysokiej jakości, które gwarantują też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Powyższe wskazówki z pewnością pomogą w decyzji przy wyborze produktu, jakim są tusze HP i pomogą wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie pasujące do danej sytuacji. Zawsze warto też szukać tuszy w rozmaitych sklepach, gdyż nawet ceny tych oryginalnych potrafią się między sobą znacznie różnić w różnych sklepach, co wynika przede wszystkim z marży naliczanej sobie przez poszczególnych sprzedawców.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl/cat-pol-1214553930-Tusze-zamienniki-HP.html.

Author

Comments are closed.