Silikon charakteryzuje się bardzo dużą elastycznością. Jest on polimerem, który dodatkowo jest miękki i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Najczęściej występuje w kolorze czerwonym i w takim też kolorze są techniczne maty silikonowe. Zastosowanie tego typu mat jest ogromne. Można je spotkać zarówno w biurach, na halach przemysłowych, jak i w domach prywatnych.

Dlaczego potrzebne są techniczne maty silikonowe?

Każde miejsce pracy powinno być odpowiednio zabezpieczone. Pracownicy znajdujący się w danych miejscach powinni mieć czyste swoje stanowiska pracy, bezpieczne i stosownie zabezpieczone. Techniczna mata silikonowa spełnia wszystkie potrzebne wymogi. Przez ten fakt ma zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu. Już nie tylko daje pracownikom bezpieczeństwo na konkretnym stanowisku, ale także może stać się wyposażeniem takiego stanowiska.

Idealnie sprawdza się ona na stanowisku każdego rodzaju. Jej właściwości i walory pozwalają na wykorzystanie jej zarówno w czystym biurze, jak i w brudnych warunkach produkcyjnych, przy produkcji materiałów przemysłowych. Silikon nie wchodzi w interakcję z żadnymi środkami chemicznymi i to też jest jej ogromnym plusem.

Właściwości technicznej maty silikonowej

Techniczna mata silikonowa może mieć różnego rodzaju wymiary, na każdy możliwy sposób można ją przyciąć. Jest elastyczna, ma właściwości antypoślizgowe, odporna na wilgoć, nie kruszy się, nie pozostawia po sobie żadnych śladów.

Sprawdzi się na pewno jako mata pod nogi dla pracownika przy określonej maszynie, jako mata do obróbki konkretnych materiałów, oraz jako ochronna podstawka. Techniczna mata silikonowa zabezpiecza idealnie.

Zalety maty silikonowej

Mata silikonowa ma same zalety i dzięki nim ma tak wiele zastosowań. Stosowana jest najczęściej w miejscach niebezpiecznych i specyficznych. Doskonale trzyma się powierzchni i jest idealnym zabezpieczeń pracownika przed upadkiem. Jest ona niepalna, tak jak silikon, z którego została wykonana, w każdej chwili można ją przenieść z miejsca na miejsce, przyciąć na konkretny wymiar. Tego typu produkt nie ma swojej granicy wytrzymałości.

Stosowana jest praktycznie wszędzie. Spotkać ją można w przemyśle ciężkim, spożywczym, chemicznym, motoryzacyjnym, farmakologicznym. Bardzo często wykorzystywana jest w gastronomii jako deska do krojenia. Doceniono ją też w prywatnym domu, gdzie chroni i zabezpiecza. Taka mata daje maksimum bezpieczeństwa, jest idealna i daje się wykorzystać wszędzie tam, gdzie potrzeba jest ochronienia jakiejś powierzchni, płaszczyzny czy pracownika.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

Author

Comments are closed.