Programy komputerowe w obecnych czasach dają ogromne możliwości. Niektórych można nauczyć się w szybki sposób, a niektórych nie. Poznawanie pewnych zagadnień trwa, ale jest to konieczne, ponieważ w wielu przypadkach można potem rozwinąć nie tylko swoje umiejętności, ale także kompetencje zawodowe.

Dla kogo kurs Autocad?

Dla kogo jest jest kurs Autocad, który oferowany jest przez różne centra szkoleniowe? Przede wszystkim dla osób, które chcą nauczyć się dwuwymiarowego i trójwymiarowego wspomagania projektowania. Można w skrócie powiedzieć, że chodzi tu o projektowanie w 2D i w 3D. Wbrew powszechnym opiniom, opanowanie takich umiejętności nie jest łatwe – w szczególności, jeżeli ktoś ma zamiar wziąć pod uwagę bardziej zaawansowane projekty, które doceniane są chociażby w branży architektonicznej. Autocad to program, który pozwala na tworzenie własnych, zewnętrznych nakładek przez poszczególne firmy, ponieważ posiada otwartą architekturę.

Od samych podstaw

Takie szkolenia podzielone są ogólnie na dwa poziomy – podstawowy i zaawansowany. Ten kurs na poziomie podstawowym dostępny jest online i kosztuje ok. 600 zł netto, ale trzeba doliczyć do tego podatek. Aczkolwiek należy być świadomym tego, że dokładna cena zależna jest od firmy, która organizuje takie szkolenia. Z reguły na poziomie podstawowym przewidzianych jest 20 godzin. Podczas nauki można zdobyć wiedzę odnośnie środowiska pracy, współrzędnych i podstawowych narzędzi rysunkowych, obiektów i wielu innych rzeczach, jakie występują w Autocad.

Author

Comments are closed.