Przedszkole to wspaniałe miejsce, gdzie małe dzieci po raz pierwszy uczą się samodzielności. To także miejsce, gdzie może wydarzyć się wiele niespodziewanych rzeczy. Dlatego też każdy przedszkolak powinien mieć ubezpieczenie szkolne. 

Nieszczęśliwy wypadek przedszkola

Ubezpieczenie szkolne zapewnia wypłatę odszkodowania na wypadek gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. A trzeba przyznać, że o takie sytuacje naprawdę nie trudno. Mowa tutaj chociażby o zwichnięciu nogi. Warto więc zadbać o taką ochronę – w szczególności, że dzięki pieniądzom można zapewnić sobie wsparcie, jakie często potrzebne jest w leczeniu. Ochrona ubezpieczeniowa jest różna, ale wypłata odszkodowania może nastąpić nie tylko na skutek urazu, ale również, kiedy dojdzie do śmierci (chociaż tego żadnemu dziecku nie można życzyć!). Rodzice bardzo często decydują się na specjalną ochronę na wypadek ugryzienia przez kleszcza.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

W bardzo łatwy sposób. Jeżeli już dojdzie do jakiegokolwiek wydarzenia, należy skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym. Można to zrobić na dwa sposoby. Całodobowa infolinia, której numer można znaleźć na ogół na stronie towarzystwa ubezpieczeniowego. Drugi – wypełnienie prostego formularza, który znajduje się na stronie internetowej. Coraz większa ilość osób decyduje się na tą drugą formę. Trzeba przygotować jednak odpowiednią dokumentacje medyczna, jaką będzie można załączyć do formularza na dowód, że faktycznie doszło do zdarzenia losowego u przedszkolaka.

Author

Comments are closed.