Okna drewniane czy plastikowe – chyba nigdy nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny na tego rodzaju pytanie. Dlaczego? Ponieważ każde z tych rozwiązań, ma swoje wady, ale także ogrom zalet. Na pewno warto przeanalizować indywidualne potrzeby, decydując się na zakup okien.

Popularne okna PCV

Okna drewniane czy plastikowejeżeli chodzi o popularność to polichlorek winylu zdecydowanie wygrywa. Wśród zalet plastiku można wymienić m.in. odpowiednią izolacyjność cieplną, dzięki czemu w domu utrzymuje się ogromna ilość ciepła. Do tego są to okna tanie, wykonane z wysokiej jakości materiału, który nie wymaga tak intensywnej konserwacji. Są to produkty trwałe, które w niezmienionym stanie mogą wytrzymać przez kilkanaście lat. Ich wadą jest to, że ze względu na swoją charakterystykę, nie mogą być zastosowane w miejscach, gdzie mają zostać wykonane ogromne przeszklenia. Niektóre okna charakteryzują się również niską przepuszczalnością powietrza.

Okna drewniane czy plastikowe – czas na naturę

Drewno to materiał naturalny, którego obecność korzystnie wpływa nie tylko na wygląd budynku, ale również na psychikę człowieka. Jest to również materiał, który świetnie radzi sobie ze zmianami temperatur, dlatego też polecane są przy przeszkleniach wielkogabarytowych. Zaletą jest to, że drewno pozwala stworzyć ramy okienne o nietypowych rozmiarach, a także kształtach. Nie można jednak zapomnieć o tym, że drewno jest materiałem, który wymaga regularnych prac konserwacyjnych, wydłużających żywotność całej stolarki okiennej w domach. 

 

Author

Comments are closed.