Wybór stolarki okiennej nie powinien być przypadkowy – szeroki wybór produktów i rozwiązań sprawia, że możliwe jest dopasowanie konkretnych rozwiązań do własnych potrzeb. Jakie okna proponują topowi projektanci? Czy okna mogą wspierać komfort mieszkańców domu?

Rola okien w domu

Zanim zadecydujemy o kupnie konkretnej stolarki okiennej, warto uświadomić sobie, jaką role ogrywają okna w domach i w mieszkaniach. Przede wszystkim ich zadaniem jest ochrona wnętrz przed wyziębianiem i zatrzymywanie ciepłego powietrza wewnątrz. Umożliwia to odpowiednia budowa okien. Drugą istotną kwestią jest wpuszczanie do wnętrza jak największej ilości naturalnego światła – w ten sposób nie ma potrzeby doświetlania pomieszczenia i korzystanie ze światła dziennego. Dzienne światło wpływa nie tylko na możliwość wykonywania codziennych czynności, ale również na nasze samopoczucie – ciemne pomieszczenia są odbierane negatywnie, mogą też przyczyniać się do powstawania stanów lękowych czy depresyjnych.

Jakie okna wybrać?

Nowoczesna stolarka okienna może zaskoczyć – mówią pracownicy marki internorm.com. Współcześnie możemy wybierać pomiędzy oknami PCV, jak również oknami wykonanymi z naturalnego drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się okna panoramiczne, które są chętnie wykorzystywane w salonach domów jednorodzinnych. W przypadku domów pasywnych stosowane są okna pasywne, których zadaniem jest minimalizowanie ubytku ciepła. Osoby ceniące ciszę i spokój mogą zadecydować o kupnie okien dźwiękoszczelnych, które pozwalają na zminimalizowanie hałasu dochodzące z zewnątrz nawet o kilkanaście decybeli. Chcąc dopasować idealne okna do potrzeb, warto skonsultować się ze specjalistą, który podpowie, jakie rozwiązania okażą się najlepsze.

 

 

Author

Comments are closed.