Mezoterapia igłowa niejedno ma imię. Najczęściej można spotkać się z mezoterapią twarzy kwasem hialuronowym. W rzeczywistości nie jest to zabieg przeznaczony do leczenia konkretnego problemu, ale metoda aplikacji składników aktywnych, którą można zastosować w różnym celu na wielu obszarach ciała. Przedstawiamy najpopularniejsze zastosowania mezoterapii igłowej.

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej, którego celem jest rewitalizacja skóry na różnych obszarach ciała. Procedura polega na iniekcji wybranego preparatu do środkowej warstwy skóry, dzięki czemu zastosowane składniki aktywne mogą od razu rozpocząć swoje działanie. Mezoterapię igłową wykonuje się przy pomocy bardzo cienkiej igły. W zależności od celu zabiegu koktajl do mezoterapii może zawierać: kwas hialuronowy, kolagen, witaminy, aminokwasy oraz inne substancje o działaniu odmładzającym, nawilżającym czy redukującym tkankę tłuszczową.

Zastosowanie mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej ma szerokie zastosowanie, co potwierdzają eksperci z Kliniki La Perla w Hotelu Żubrówka w Białowieży. Można wykorzystać go jako samodzielną terapię lub połączyć z innymi zabiegami w celu wzmocnienia efektów. Jak działa mezoterapia igłowa na poszczególne obszary?

  • Mezoterapia igłowa twarzy

Wskazaniem do mezoterapii igłowej twarzy są: pierwsze objawy starzenia się skóry, drobne zmarszczki i przebarwienia. Iniekcja odpowiednich substancji aktywnych poprawia elastyczność i ogólną kondycję skóry. Stosuje się ją również w celu głębokiego nawilżenia skóry. Mezoterapia igłowa jest w stanie zredukować oznaki zmęczenia cery – nadaje jej promiennego wyglądu i przywraca naturalny blask. 

  • Mezoterapia igłowa pod oczy

Ogromna elastyczność zabiegu mezoterapii igłowej pozwala na wykonanie zabiegu nawet na najbardziej wrażliwych obszarach, takich jak okolice oczu. W tym celu lekarz sięga po najcieńsze igły i wprowadza preparat z zachowaniem największej ostrożności. Mezoterapia igłowa odmładza spojrzenie i rozjaśnia cienie pod oczami.

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy

Opisywany zabieg stanowi również doskonałą metodę rewitalizacji skóry głowy. Wskazaniem do mezoterapii igłowej są słabe, cienkie włosy oraz nadmierne wypadanie włosów u kobiet i mężczyzn. Dzięki iniekcji składników aktywnych wprost w okolice mieszków wzmocnisz włosy, zahamujesz łysienie, nawilżysz i przywrócisz biologiczną równowagę skóry głowy.

  • Mezoterapia igłowa na ciało

Mezoterapia na uda, brzuch czy pośladki działa podobnie, jak na inne obszary ciała – regeneruje skórę, odżywia ją i ujędrnia. Na te obszary można również zaaplikować substancje o działaniu lipolitycznym, czyli takie, które działają destrukcyjnie na komórki tłuszczowe. Mezoterapię igłową na ciało stosuje się głównie w celu redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

  • Mezoterapia igłowa miejsc intymnych

Mniej znanym zastosowaniem mezoterapii igłowej są zabiegi ginekologii estetycznej. Takie substancje jak kwas hialuronowy, czy kolagen wstrzykuje się w okolice warg sromowych w celu odżywienia i nawilżenia śluzówki, rewitalizacji i poprawy elastyczności oraz ogólnej poprawy wyglądu miejsc intymnych.

Szukasz rozwiązania dla swojego problemu? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej.

Author

Comments are closed.