Wyposażenie ogrodowe codziennie ma kontakt z czynnikami, które mogą wpływać na jego strukturę. Kompletując zestaw na taras, do altany czy na balkon, należy zwracać uwagę nie tylko na wygodę użytkowania mebli i ich estetykę, ale przede wszystkim jakość materiału. Jakie meble wybrać, aby zyskać efektowne, a jednocześnie solidne wyposażenie na długie lata? Sprawdź nasze propozycje!

Meble aluminiowe do minimalistycznego ogrodu

Chcesz urządzić imponujący ogród rodem z okładki magazynu? Wszystkim fanom eleganckiego, chłodnego minimalizmu polecamy meble ogrodowe z aluminium. Ich proste kształty i stonowane kolory ciekawie kontrastują z tętniącą życiem zielenią. Wysokogatunkowy metal jest lekki, a jednocześnie wytrzymały. Fotele, krzesła, kanapy i stoliki wykonane z tego materiału nie niszczeją pod wpływem częstego użytkowania i ekspozycji na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć, promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury. Co ważne, nie musisz zaprzątać sobie głowy regularną impregnacją mebli. Aluminium pokryte farbą proszkową nie wymaga żadnej pielęgnacji.  Gdzie szukać najmodniejszych mebli z aluminium? Gustowne zestawy znajdziesz na stronie gardenspace.sk/zahradny-hlinikovy-nabytok.

Technorattan – natura w nowoczesnej odsłonie

Bardziej niż powściągliwy, chłodny minimalizm cenisz naturalne formy? W takim razie postaw na meble wyplatane z technorattanu – syntetycznej wersji egzotycznego surowca. Sztuczny rattan do złudzenia przypomina swój pierwowzór, ale jest pozbawiony jego wad. Produkowane fabrycznie „pędy” składają się ze zwartych, nieporowatych włókien, które nie absorbują wody ani zanieczyszczeń, co ułatwia utrzymanie mebli w czystości. Promieniowanie UV, opady i mróz nie stanowią żadnego zagrożenia dla plecionych mebli. Gustowne meble o naturalnym wykończeniu są piękną ozdobą każdego ogrodu, niezależnie od stylu, w jakim został zaprojektowany.

Author

Comments are closed.