Pięknie pomalowane paznokcie u dłoni świadczą o zadbanej kobiecie. Dla jednych szczytem elegancji jest manicure francuski, inne uwielbiają przeróżne ozdoby. Niektóre panie decydują się powierzyć swoje dłonie profesjonalistce, inne wolą samodzielnie wykonywać manicure czy pedicure.

Jakie są najbardziej popularne metody zdobienia paznokci w domowym zaciszu?

Najbardziej popularną metodą domowego manicure pozostaje nadal malowanie paznokci lakierem tradycyjnym. Ta metoda jest szybka i stosunkowo łatwa do wykonana. Nie jest niestety ona w ogóle trwała. Lakier tradycyjny wytrzymuje na dłoniach zazwyczaj kilka dni. To dlatego coraz częściej tradycyjną metodę malowania paznokci zaczyna wypierać bardziej trwały manicure hybrydowy. Co prawda, aby rozpocząć przygodę z lakierami hybrydowymi, należy dokupić do nich jeszcze dodatkowe akcesoria do paznokci.

Co zawierać powinien zestaw startowy do nakładania hybryd?

Manicure hybrydowy wymaga specyficznych akcesoriów do paznokci. Przede wszystkim, musi do być lampa utwardzająca. Do wyboru są obecnie lampy LED bądź lampy UV. Te pierwsze działają szybciej, dzięki czemu wykonywanie manicure metodą hybrydową trwa znacznie krócej. Pozostałe akcesoria do paznokci, jakie są potrzebne to: waciki bezpyłowe, cleaner, który odtłuści nam płytkę, baza, top, lakier właściwy – bądź jeden produkt 3w1. Przydadzą się również aceton i folia do ściągania hybryd. Te akcesoria do paznokci kupić można osobno albo zdecydować się na zestaw.

Gdzie najtaniej można dokonać zakupu akcesoriów do paznokci?

Zestaw startowy do wykonywania manicure hybrydowego można z powodzeniem zakupić przez Internet. W galeriach handlowych są z kolei różnego rodzaju wysepki i punkty sprzedaży detalicznej marek, produkujących akcesoria do paznokci. Jednym z najtańszych sposobów jest jednak zakup w hurtowniach kosmetycznych. Niemal w każdym większym mieście znajduje się takie miejsce. Warto poszukać i sprawdzić, gdzie najtaniej jest się w stanie zdobyć produkty do paznokci.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Wiele osób zastanawia się, czy manicure hybrydowy nie zniszczy im czasem płytki paznokci. Oczywiście, istnieje takie ryzyko. W końcu, jakby nie patrzeć, jest to chemia, którą przykleja się do paznokcia. Jednak jeśli nakłada się go zgodnie z wytycznymi i, co ważne, prawidłowo ściąga (przy pomocy acetonu, a nie siły!), to wszystko powinno być w porządku. Co kilka tygodni warto zrobić sobie przerwę i nakładać na paznokcie odżywkę lub wcierać w płytkę olejek rycynowy, co je wzmocni.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

Author

Comments are closed.