Pokój dziecka to baśniowa kraina, w której maluch powinien czuć się radośnie i bezpiecznie. Warto zadbać, by był kolorowy i wesoły, tak by przebywanie w nim było prawdziwą radością. Jak szybko i tanio można udekorować ściany dziecinnego pokoju?

Naklejki na ścianę

Wybierając meble do pokoju dziecka często rodzice koncentrują się na uniwersalnych komodach, które mogą posłużyć dziecku przez kilka lat. Najczęściej meble są w kolorze białym lub szarym. Są to barwy, które idealnie pasują do dziecinnych wnętrz.

Warto zadbać, by pokój dziecka nie był wyłącznie w tak poważnych barwach. Naklejki na ścianę to ciekawy pomysł, by rozweselić królestwo naszego malucha.

Naklejki możemy powiesić nad łóżkiem dziecka, w kąciku zabaw czy na drzwiach wejściowych. Można stworzyć całe kompozycje lub skoncentrować się wyłącznie na niewielkich obrazkach. Wszystko zależy od naszej fantazji.

Szablony dekoracyjne

Wybierając szablony dekoracyjne należy określić, czy chcemy stworzyć jeden wzór, czy może udekorować większą część pokoju.

Do wykonania jednego wzoru można wybrać szablony dekoracyjne jednorazowe wykonane z papieru. Decydując się na większą ilość wzorów korzystniej jest wybrać szablony wielokrotnego użytku wykonane z tworzywa sztucznego, które po umyciu i wysuszeniu posłużą do zrobienia wielu dekoracji.

Kolorowe balony na ścianie, drzewa czy latające dmuchawce na pewno spodobają się najmłodszym dzieciom. Starsze dzieci chętnie namalują szkolne kredki, rakietę czy samochód. Figlarne koty mogą wyglądać zza szafy czy ukryć się za biurkiem. Sowa może przycupnąć nad drzwiami, a myszki mogą biegać tuż nad podłogą.

Kto powiedział, że w pokoju dziecka tylko na ścianach można umieszczać radosne obrazki? Gwiazdy na suficie, chmurki, motyle czy piękne, kolorowe ptaki sprawią, że pokój dziecka będzie niebanalny i jedyny w swoim rodzaju.

Plakaty

Kolejnym pomysłem na wesołe ściany w pokoju dzieci jest umieszczenie plakatów. W pokoju maluchów sprawdzą się zwierzątka oraz postaci z ukochanych bajek naszego malucha. W pokojach starszych dzieci można wykorzystać plakaty, które odnoszą się do zainteresowań dziecka.

W pokoju dziewczynki można umieścić plakat tancerki. Dla dziewczynki, która chce zostać weterynarzem odpowiednie będą zwierzęta, a dla małej podróżniczki obrazy z różnych części świata.

W pokoju małego strażaka nie może zabraknąć plakatu strażackiego wozu, a u kosmonauty obowiązkowa jest rakieta oraz układ słoneczny. W pokoju miłośnika samochodów idealnie będzie wyglądała ogromna ciężarówka lub sportowe ferrari.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/k31,szablony-z-tworzywa.html.

Author

Comments are closed.