Wiele osób używa sformułowania DevOps. Ale tylko ok. 25% firm na świecie, zdecydowało się na integrację dwóch działów w jedno. Dlaczego? Ponieważ nie do końca zdają sobie oni sprawę z tego, na czym polegają usługi DevOps. Warto więc sobie to wyjaśnić.

Innowacyjne działa w firmie

Aws devops services to usługa polegająca na połączeniu dwóch działów w jedno. Chodzi dokładnie o zespół rozwijający oprogramowanie (development) z zespołem operacji (operations). Sama nazwa DevOps wzięła się od skrótów angielskich nazw – Dev i Ops. 

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ dzięki temu można doprowadzić do usprawnienia wielu procesów, a to tego można postawić na lepszą współpracę pomiędzy poszczególnymi pionami. 

Wspólne cele do osiągnięcia

Do tej pory zespoły development i operations funkcjonowały niezależnie od siebie. Przy pomocy aws devops development company, np. 10Clouds, obydwa działy będą wspólnie pracować, dzięki czemu będą miały jednakowe cele do osiągnięcia. Co więcej, uczą się one tego, że wspólne cele są do osiągnięcia szybciej, łatwiej, a co najważniejsze – bezpieczniej. Dzięki usługom DevOps można stworzyć duży zespół, zespolony w jedno, który to usprawni proces tworzenia oprogramowania.

Brak koordynacji

Skąd wziął się DevOps? Z braku koordynacji. W szczególności była widoczna ona w dużych korporacjach, gdzie działy ze sobą nie współpracowały. Co więcej, tego typu błędy wpływały na opóźnienia podejmowania finalnych decyzji, złej jakości produkty, a na końcu – na obniżenie zysków. DevOps dedykowany jest dla korporacji, gdzie główne założenia są lepiej widoczne. To jednak nie oznacza, że małe firmy nie mogą ze sobą współpracować. Wręcz przeciwnie – również i mniejszej wielkości przedsiębiorstwa w pewnej części mogą zyskać na DevOps.

Korzyści z DevOps

Aws devops services przynosi ogrom korzyści. Jakich? Możność lepszego dopasowania produktów do potrzeb użytkowników. DevOps sprzyja produkcji lepszej jakości produktów, dając tym samym ogrom końcowego zadowolenia wszystkim użytkownikom. Czy korzyści z tego typu usług są szybko widoczne? Tak. Już po trzech miesiącach można zauważyć pierwsze zmiany. Nie tylko, jeśli chodzi o struktury przedsiębiorstwa, ale również o kontakty z klientami. Wdrożenia są bardziej zwinne. Następuje lepsze dopasowanie do potrzeb biznesowych, a także ma się do czynienia z lepiej zarządzanymi zmianami. Jak więc widać, DevOps jest potrzebne. Warto więc pomyśleć o wdrożeniu tego typu usług u siebie, w swoich firmach – tych dużych, a także mniejszych. 

 

Author

Comments are closed.