Aranżacja salonu z kuchnią to ciekawy pomysł, który wymaga nieco cierpliwości i zaangażowania. Tylko dzięki temu można być pewnym tego, że całe pomieszczenie stanie się funkcjonalne, a do tego będzie cieszyć oko pięknym wyglądem.

Gdzie umieścić meble?

Aranżacja salonu z kuchnią wymaga przemyślenia tego, gdzie dokładnie zostaną rozmieszczone wszystkie meble. Można je umieścić na jednej ścianie lub na dwóch ścianach, tworząc coś na kształt litery “L”. Wiele osób poleca ustawienie na kształt litery “U” – przy czym na jednym, krótszym zakończeniu warto pomyśleć o barku kuchennym. Może to być osobny stół/ barek kuchenny. Pod takim blatem można umieścić dodatkowe szafki do przechowywania rzeczy. Chociaż dużo osób pozostaje przy literze “L”, decydując się na zastąpienie barku stołem, który będzie znajdował się w strefie dziennej. Należy pamiętać o tym, że nie można zasłaniać okien, ponieważ to dzięki nim światło dzienne dostaje się do środka. 

Aranżacja salonu z kuchnią – minimalnie, ale ciekawie

Nawet tak mała kuchnia może stać się ciekawie zaaranżowanym kącikiem. To fakt, że trzeba postawić na minimalizm, ale nie oznacza to faktu rezygnacji z zamiłowania do stylu tradycyjnego. Przypomnijmy – jest to propozycja dla osób, które lubią zdobienia nawet na szafkach kuchennych, gałkach, itd. Salon z kuchnią to również dobry pomysł na to, aby urządzić pomieszczenia w stylu industrialnym, loftowym. Wnętrza inspirowane dawnymi magazynami są nieco mroczne, ale mają bardzo specyficzny, ciekawy charakter. 

Author

Comments are closed.