Beżowa kuchnia nabiera coraz bardziej realnych kształtów. Po tak długim czasie oczekiwania mamy w końcu dom, gdzie będziemy mogli mieszkać. Kuchnia stanie się sercem domu, jak również niemym świadkiem wielu szczęśliwych chwil oraz bardzo smacznych posiłków gotowanych w tym miejscu.

Beżowa kuchnia i odpowiednie blaty

Beżowa kuchnia, jak również wiele innych pomieszczeń urządzonych w innym stylu, powinna mieć blaty kuchenne na odpowiedniej wysokości. Tylko dzięki temu będzie można zapewnić sobie wygodę oraz mniejszy ból w plecach. Jeżeli ktoś nie ma w tym odpowiedniego doświadczenia, to powinien skorzystać z pomocy architekta, który wymierzy średnią wysokość dla wszystkich domowników, na jakiej powinny znajdować się blaty kuchenne. Każdy z nas jest inny i ma inne potrzeby, dlatego tak ważne jest sprawne dopasowane mebli kuchennych.

Beżowa kuchnia i jej szafki

Nie można zapomnieć o tym, że beżowa kuchnia powinna mieć również szafki o odpowiednich wymiarach. Wszystkie powinny mieć odpowiednią wysokość, aby móc zapewnić sobie ergonomiczne pomieszczenie kuchenne. Przyjmuje się, że dobre szafki kuchenne powinny mieć wysokość pomiędzy 80 a 90 cm. Zasada ta znajduje zastosowanie w przypadku stojących szafek kuchennych. Jeżeli zaś chodzi o szafki wiszące, to ich wysokość powinna wynosić między 40 a 100 cm. Dodatkowo należy pamiętać również o tym, że pomiędzy szafkami wiszącymi i stojącymi należy zostawić odpowiednią ilość wolnego miejsca, gdzie znajdzie się m.in. blat roboczy.

Author

Comments are closed.